Wirtualny spacer – pomysł na prezentację firmy

Wirtualny spacer (ang. virtual walk) to niezwykła metoda prezentowania przestrzeni. Dzięki połączeniu ze sobą panoram widzowie mają możliwość przechodzenia pomiędzy poszczególnymi ujęciami. Dzieje się to za pośrednictwem hotspotów, czyli przycisków, które kierują widza do kolejnego zdjęcia 360 stopni.

Wirtualne spacery możemy wzbogacić o różne szczegóły. Jednym z nich są hotspoty informacyjne. Po naciśnięciu na właściwy przycisk pojawi się okienko zawierające informacje na temat danego przedmiotu lub obiektu architektonicznego.

Innym sposobem urozmaicenia wirtualnych spacerów są zdjęcia detali. Na panoramę możemy nanieść przyciski, które po rozwinięciu prezentują zbliżenia produktów. To rozwiązanie jest stosowane, gdy na zdjęciu jest duża liczba przedmiotów, które chcemy pokazać z bliska.

Do wirtualnych spacerów możemy dodać dowolną muzykę lub podkład lektorski. Jeżeli spacer będzie osadzony na stronie internetowej, odbiorca będzie mógł regulować głośność.

Nowością jest wzbogacanie wirtualnych wycieczek scenami w ruchu. Mamy możliwość zbudowania wirtualnego spaceru na podstawie filmików 360 stopni. Inną nazwą tego typu wirtualnego spaceru jest interaktywny film 360 stopni.
Wirtualne spacery można oglądać na kilka różnych sposobów. Pierwszy z nich to oglądanie na komputerze. Widok obracamy wtedy za pomocą myszki od komputera. Taki spacer możemy oglądać offline lub przez Internet, po osadzeniu na stronie internetowej klienta.

Inną metodą odtwarzania wirtualnych spacerów jest oglądanie ich w goglach VR. Ruchem głową sterujemy wtedy obrazem, a przenoszenie się pomiędzy zdjęciami 360 odbywa się za pomocą specjalnego kontrolera lub utrzymania wzroku na wybranym hotspocie przez kilka sekund.

Wirtualne spacery, tak jak filmy 360 stopni, można oglądać również za pośrednictwem smartfonów. Aby przenieść się do innego miejsca, wystarczy nacisnąć palcem na hotspot. Sterowanie obrazem odbywa się natomiast poprzez obrót obudową smartfona.

Przykładowy wirtualny spacer zrealizowany przez Wytwórnię Filmów 360 VR można obejrzeć tutaj: https://roundme.com/tour/290689/view/915633/
Wirtualna wycieczka to idealne narzędzie do prezentacji produktów. Na elementy panoramy można nanieść przyciski kierujące bezpośrednio do sklepu internetowego.

Wirtualne spacery świetnie nadają się także do prezentacji pomieszczeń. Dzięki nim możemy obejrzeć nieruchomość bez konieczności wychodzenia z domu. Podczas targów nieruchomości coraz częściej wykorzystuje się VR do zaprezentowania lokali na sprzedaż. Jest to szczególnie wygodne, jeżeli dany lokal znajduje się w innym mieście lub za granicą, w związku z czym obejrzenie go na żywo byłoby utrudnione lub wręcz niemożliwe.

Spacery wirtualne można umieszczać bezpośrednio na Google Street View. Dzięki tej opcji internauci mogą zwiedzić nie tylko ulicę, przy której znajduje się siedziba firmy, lecz także jej wnętrze, bezpośrednio na mapach Google.
Wytwórnia Filmów 360 VR posiada profesjonalny sprzęt do wykonywania panoram 360 stopni. Jako jedna z nielicznych firm w Polsce ma możliwość tworzenia wirtualnych spacerów w 3D. Dzięki temu realność wirtualnych wycieczek jest jeszcze większa!

Sprawdź nasze oferty dla poszczególnych miast:
Wirtualny spacer Bydgoszcz
Wirtualny spacer Kielce
Wirtualny spacer Kraków
Wirtualny spacer Warszawa
Wirtualny spacer Wrocław