Wirtualne spacery Kielce

Historia wirtualnych spacerów

Wedle wielu źródeł pierwszy raz terminu wirtualny spacer użyto w 1994 roku. Sformułowanie to powstało dla określenia atrakcji przygotowanej dla osób zwiedzających muzeum. Przedstawiała ona zamek Dudley z XVI wieku. Jedną z pierwszych osób, które mogły podziwiać eksponat była królowa Elżbieta II. Wtedy podobno pierwszy raz użyto słowa ,,virtual tour”, czyli wirtualna wycieczka.
Od tego czasu wiele się zmieniło. Wirtualne spacery stały się popularnym sposobem na zaprezentowanie obiektów. Wirtualne spacery nie są jednak wykorzystywane wyłącznie do pokazywania eksponatów w muzeum. Często stosują je m.in. restauracje, by pokazać wystrój wnętrz lub hotele, by zaprezentować swoje atrakcje. Za pomocą zdjęć sferycznych można obejrzeć również produkty w showroomach. Coraz częściej na stworzenie wirtualnego spaceru decydują się sklepy internetowe.
Wirtualne spacery przygotowane dla sklepów mogą zawierać system sprzedaży. Po kliknięciu w produkt znajdujący się na zdjęciu może pojawić się link, który skieruje nas bezpośrednio do strony umożliwiającej zakup produktu.
Wirtualne spacery idealnie sprawdzają się również na targach. Prezentacja wirtualnych panoram w goglach do wirtualnej rzeczywistości stwarza efekt ,,wow!”. Oglądając wirtualne wycieczki w goglach możemy korzystać ze stereoskopii, czyli osiągnąć efekt 3D. W ten sposób możemy jeszcze bardziej zaangażować widza. Wirtualny spacer może np. zachęcać do skorzystania z hotelu oddalonego o wiele tysięcy kilometrów. Dzięki goglom VR możemy poczuć się tak, jakbyśmy w nim byli.

Wirtualny spacer Kielce

Wytwórnia Filmów 360 oferuje wykonywanie wirtualnych spacerów w Kielcach. Dojeżdżamy do klientów na terenie Kielc i okolic. Przede wszystkim stawiamy na jakość. Wysoka rozdzielczość panoram sferycznych i dobre oświetlenie mają kluczowe znaczenie.