Livestream 360 – sferyczne relacje na żywo

Od 2016 roku serwis YouTube pozwala na przeprowadzanie transmisji filmów 360 stopni. To prawdziwa rewolucja w sposobie relacjonowania wydarzeń.

Relacje filmowe w 360 stopniach to nowa metoda, która pozwala widzom na obracanie obrazu dookoła. Umożliwia to widzom patrzenie się w dowolnym kierunku podczas transmisji live i wybór interesującego nas punktu widzenia.
Relacje na żywo możemy oglądać na komputerach, smartfonach, a także za pomocą gogli VR. W przypadku tego ostatniego sposobu najlepiej wygodnie rozsiąść się na obrotowym fotelu i sterować obrazem za pomocą ruchu głową.
Live streaming w technologii VR można wykorzystywać np. podczas koncertów. Ustawiona na scenie kamera transmituje obraz, który możemy na żywo odtwarzać za pomocą kanału YouTube i w dowolnym momencie się rozglądać dookoła. Z jednej strony możemy obserwować śpiew wokalisty, by po chwili obrócić ekran i zobaczyć jak radzi sobie perkusista. Teraz to widz decyduje, co go najbardziej interesuje w danym momencie i w którym kierunku chce patrzeć!

Analizując kierunki rozwoju transmisji sportowych, trzeba zdać sobie sprawę z potencjału nagrań 360 stopni. W 2017 roku po raz pierwszy można było oglądać transmisję na żywo z finału Ligi Mistrzów, w którym Juventus Turyn zmierzył się z Realem Madryt. Dzięki kilkunastu kamerom ustawionym na trybunach przy linii bocznej oraz nad stadionem, widzowie będą mogli wybierać punkt widzenia i z różnej perspektywy oglądać mecze. Będą mogli poczuć się również jak zawodnicy i rozglądać się wokół murawy.

Być może za kilka lat będziemy oglądać transmisję z kamer umieszczonych na głowach zawodników. Umożliwi to obserwację wydarzeń sportowych z perspektywy pierwszej osoby. Mając na oczach gogle VR, będziemy mogli zobaczyć to samo, co sportowiec biorący udział w zawodach.

Wytwórnia Filmów 360 oferuje kompleksową obsługę transmisji live. Do transmisji używamy specjalnej kamery Insta 360 Pro, która umożliwia streaming obrazu w jakości 4K!
Filmy 360 stopni umożliwiają przeprowadzenie transmisji z zabiegów chirurgicznych, wykładów, eventów, koncertów, festynów czy wydarzeń sportowych.