Filmy 360 w Łodzi

Filmy 360 w Łodzi

Filmy 360° opanowują Łódź!

Film 360°, wirtualna rzeczywistość, VR, AR – co to jest?

Film 360° to film sferyczny, czyli taki, który można obracać w dowolną stronę. Filmy 360 stopni powstają przy użyciu specjalnych kamer, wyposażonych w co najmniej dwa szerokokątne obiektywy. Każdy z nich nagrywa inny obszar otoczenia. Po nagraniu poszczególne filmy 360° łączy się w jedną sferę. Proces ten nazywany jest stitchingiem (ang. szycie).

VR (skrót od Virtual Reality) to pojęcie odnoszące się do wirtualnej rzeczywistości. Mówimy tak o wszelkich formach, które przenoszą nas do innego świata i całkowicie odcinają nasz wzrok od świata rzeczywistego.

AR (skrót od Augmented Reality) oznacza rzeczywistość rozszerzoną. Mamy z nią do czynienia, gdy oglądamy rzeczywisty świat, na który naniesione są wirtualne obrazy. Przykładem jest aplikacja Pokemon Go.

Jak odtwarzać filmy sferyczne?

Filmy 360° można odtwarzać na kilka sposobów. Największe poczucie przeniesienia do wirtualnej rzeczywistości osiąga się dzięki goglom VR. Sterowanie obrazem odbywa się przez ruch głową. Istnieje kilka rodzajów gogli VR. Najtańsze kosztują kilkanaście złotych i są wykonane z kartonu. To gadżet, na który można nanieść własne logo i rozdawać na targach. Bardziej profesjonalne gogle kosztują kilkaset złotych. Jakość obrazu jest w nich znacznie lepsza. Jednymi z najbardziej polecanych gogli są obecnie Samsung Gear VR. Cechuje je wysoka rozdzielczość i łatwa obsługa.

Sferyczne filmy nie muszą być jednak odtwarzane tylko na specjalnych urządzeniach. Można je oglądać w zasadzie wszędzie dzięki YouTube i Vimeo. Obrót ekranu odbywa się na takich samych zasadach jak w Google Street View, czyli za pomocą ruchu myszką.

Dlaczego warto postawić na VR?

Wirtualna Rzeczywistość to nowa technologia, która zaczyna dominować rynek. Świadczą o tym nazwy firm, które zdecydowały się na inwestycję w VR. To m.in. Google, Facebook, Apple i Samsung. Potencjał VR polega na zagłębieniu się w inny świat i odcięciu od rzeczywistości. Dzięki temu osiągamy o wiele większe skupienie na odtwarzanej treści niż np. w przypadku oglądania telewizji.

Dla kogo?

VR to nowy sposób na prezentację produktów. Filmy 360° umożliwiają pokazywanie niedostępnych miejsc, prezentację pomieszczeń i przedstawienie relacji w nieszablonowy sposób. Z naszych usług korzystają różne branże: marketingowa (tworzenie filmów, promujących firmy), eventowa (tworzenie relacji z wydarzeń), szkoleniowa (tworzenie interaktywnych szkoleń), filmowa (tworzenie filmów na podstawie scenariusza), ślubna (filmy weselne), medyczna (szkolenia dla początkujących lekarzy), dziennikarska (pokazywanie rozszerzonych newsów) i wiele innych.

Dodatkowe efekty

Filmy 360 stopni to atrakcyjna forma dotarcia do odbiorcy. Można jednak sprawić, by była jeszcze bardziej interesująca dla widzów. Osiąga się to przez zastosowanie różnych efektów. Są to:

  • Filmy podwodne, filmy w przyspieszonym lub zwolnionym tempie, animowane infografiki, interaktywne spacery, filmy z drona lub łazika.
  • Współpracujemy również z profesjonalnymi agencjami statystów i lektorów. Dzięki temu nasze filmy zapadają w pamięć.

Kim jesteśmy?

Wytwórnia Filmów 360 powstała w 2016 roku. Tworzenie autorskich produkcji to nasza pasja. Kochamy tworzyć nieszablonowe rozwiązania i zaskakiwać nimi klientów.